Renovace & historie
brouka z roku 1941

Dovolte mi představit příběh nejstaršího dochovaného sériového Volkswagen Brouka na světě s číslem karoserie 20 z roku 1941. Příběh o velkém pátrání po historii vozu, po jeho prvním majiteli. O pátrání v archivech z dob naší nehezké moderní historie.

Kniha Vás seznámí s každým důležitým detailem rekonstrukce vozu – z archivu poválečného Československa, rekonstrukci až po první jízdu.

car car car

Nápad

Ze začátku rekonstrukce bylo všem zúčastněným v tomto projektu jasné, že zrekonstruovat KdF Typ 60L z roku 1941 bude velmi složité, vzhledem k tomu, že se jedná o první rok, kdy se sériově začali vozy Volkswagen Brouk vyrábět.

Z prvního roku výroby neexistuje takřka žádný obrazový materiál. Neexistuje ani výkresová dokumentace na rozdíl od vozů z prototypové série. Fotografií předsériových vozů je velké množství stejně jako výkresové dokumentace.

Téměř na začátku rekonstrukce vozu vznikl nápad, zdokumentovat celý náročný proces hledání a rekonstrukce zaznamenat všechny informace v podobě knihy. Kniha, záznam v čase, který draze vynaloženou energii uchová nejenom pro mne ale také pro příští nadšence těchto krásných vozů.

V knize jsme zaznamenali vše od momentu zjištění, že se jedná o vůz s číslem karoserie. Jak velké bylo naše nadšení, když jsme zjistili, že čísla 1 – 19 neexistují a nebo se o nich do dnešních dnů neví a stále čekají na své znovuobjevení. Čtenáře kniha vezme do archivů poválečného Českoslovenka v pátrání po historii vozu a zejména po jeho prvním majiteli, berlínském skladateli operet Paulu Linckem.

Zcela otevřeně ukážeme proces rekonstrukce vozu, co se povedlo i to co se muselo předělat, aby rekonstrukce maximálně odpovídala dobové realitě.

Ondřej Brom

Sběratel VW

Ondřej Brom jr.

Designer knihy

„Příběh o renovaci a odkrývání historie KDF (VW) Brouka z roku 1941. Příběh plný odkrývání tajuplné minulosti.“

Rekonstrukce

V této sekci rádi zveřejníme rozhovory s lidmi, kteří se podíleli na rekonstrukci vozu. Upřímně musíme říci, že to děláme velmi rádi, protože tito lidé nejsou jen pouhými řemeslníky ale téměř umělci tvořící technické umělecké dílo.

Jako prvního bychom rádi představili majitele polské dílny WW2VW pana Jacka Krajewkeho, v jehož dílně se celá rekonstrukce konala. Jacek byl vlastně katalyzátorem nálezu vozu Paula Linckeho ale současně se stal partnerem celé rekonstrukce.

Druhým představeným je Tomek Sobkowiak z firmy Vintage Volkswagen Service z polské Poznani. Tomek přispěl k rekonstrukci vozu veškerými elektrickými zařízeními a rozvodem elektrických kabelů.

Třetím představeným je Jacek Czechomski, pracovník firmy WW2VW. Jacek doslova postavil auto na kola.

Čtvrtými představenými jsou Kamil Groskrejc a Maciej Markiewicz, kteří se postarali o skvělé lakování vozu.

Jacek Krajewski

Vlastník polské WW2VW dílny

Tomek Sobkowiak

Rastaurátor VW

Kamil Groskrejc and Maciej Markiewicz

Rastaurátor VW

Christian Grundmann

Sběratel VW

Richard Hausmann

Sběratel VW

„Je to jedna z největších knih, která byla o VW Broukovi publikována“

O knize

Stejná pozornost, jaká byla věnována rekonstrukci vozu, byla věnována podobě knihy. Kniha velkého formátu je tištěná na vysoce kvalitním papíru s dokonalým ofsetovým tiskem (high quality printing) svázána v tvrdém obalu, potažená černým plátnem se stříbrnou ražbou.

Stejně velkorysá pozornost, jaká byla věnována rekonstrukci vozu Paula Linckeho, byla samozřejmě věnována i obsahu a vzhledu knihy. Tato velkorysost je vidět na velkém formátu knihy, kde na 352 stranách najdete kromě textu i více než 250 fotografií pořízených v profesionálním fotografickém studiu. Navíc poprvé v historii budou zveřejněny i scany archivních dokumentů dokládajících historii vozu.

book

Napsali o nás

logos
logos
logos
logos
logos
logos
logos
logos
logos
logos

Mohlo by se vám líbit

Informace & FAQ

Čti více →

Spolupráce

Čti více →

Doručujeme všude po světě

Přidej se k odběru novinek

Nejlepším způsobem jak nám můžete pomoci je,
když o nás řeknete svým známým.
Děkujeme.